Ogłoszenia
Instrukcja dla chórów, zespołów wokalnych i innych zespołów muzycznych wykonujących koncerty ... Drukuj Email
Instrukcja dla chórów, zespołów wokalnych i innych zespołów muzycznych wykonujących koncerty i inne wydarzenia kulturalne w kościele Sióstr Wizytek pw. św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi.


1. Przedstawiciele chórów, zespołów wokalnych lub innych zespołów muzycznych zgłaszają się do  ks. Rektora Aleksandra Seniuka drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. załączając:
• podanie z prośbą o możliwość wykonania koncertu (załącznik nr 1)
• program koncertu,
• notę o zespole i prowadzącym.
Równolegle, podanie z wyżej wymienionymi informacjami, należy przesłać do organisty kościoła p. Michała Markowskiego na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

2. Po otrzymaniu zgody ks. Rektora na wykonanie koncertu sprawę koncertu prowadzi organista, który zapewnia wsparcie organizacyjne (tel. 508 947 739).

3. Ogłoszenie o koncercie zostanie przygotowane przez ks. Rektora.
Koncert będzie zapowiedziany przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem podczas niedzielnych mszy świętych.

4. Możliwe jest promowanie koncertu przez umieszczenie plakatu na tablicach wmurowanych w fasadę kościoła. Plakat należy przynieść do zakrystii przynajmniej 10 dni przed koncertem.

5. Prosimy o pisemne podziękowanie siostrom za możliwość wykonania koncertu w tym miejscu, co będzie wsparciem przy wystąpieniu o dotacje na remonty i konserwacje, a złożone w archiwum będzie dokumentowało historię kościoła e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (wzór: załącznik nr 2).
Dziękujemy za współpracę i życzymy pięknych koncertów
w kościele Sióstr Wizytek w Warszawie!
ks. Aleksander Seniuk
R e k t o r

docxZałącznik nr 1>>
odtZałącznik nr 2>>
 
Ogłoszenia duszpasterskie - 28 maja 2023 roku Drukuj Email
Jutro, święto NMP Matki Kościoła

W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Z racji tytularnego święta Zakonu Sióstr Wizytek będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu i koncelebrowana odpustowa Msza św. o godz.17.

W czwartek, 1 czerwca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe.

W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili XVI Święto Dziękczynienia, które w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: „dziękujemy za czyniących pokój”.
Tego dnia, będzie można złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
4 czerwca o godz. 17, w naszym kościele, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Kard. Kazimierza Nycza w 35 rocznicę przyjęcia Sakry Biskupiej.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca; w piątek i w sobotę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 21 maja 2023 Drukuj Email
W środę, 24 maja, we Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych -Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.

W sobotę, 27 maja,o godz. 10 w bazylice archikatedralnej Św. Jana Chrzciciela w Warszawie diakoni z Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie oraz Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjmą święcenia kapłańskie z rąk Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza.
Do udziału w tych uroczystościach zaproszeni są wszyscy wierni.

W przyszłą niedzielę, 28 maja, uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdz” można uzyskać odpust zupełny. Warunek: stan łaski uświęcającej.
Tego dnia wspominamy również Bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, za którego przyczyną podczas Mszy św. o godz. 17 będziemy modlili się w intencji naszej Ojczyzny.
Msza św. o godz. 9 odprawiona będzie za naszych zmarłych.
Imiona zmarłych można jeszcze zgłaszać w zakrystii.
 
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 14 maja 2023 Drukuj Email
We wtorek, 16 maja uroczystość św. Andrzeja Boboli -kapłana i męczennika, Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej.
Msza św. o godz. 17 zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny i Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy w dniu jego świętego Patrona.

W czwartek, 18 maja, podczas Mszy św. o godz.17 będziemy się modlili za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji Kościoła św.

W sobotę, 20 maja o godz. 17 w naszym kościele odprawiona będzie Msza św. w intencji Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza z okazji Jubileuszu 50-lecia święceń kapłańskich.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. Procesje błagalne w tej intencji odprawiane będą przez siostry w klasztorze.
W piątek, po nabożeństwie majowym, rozpocznie się nowenna do Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę, 21 maja, uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Z tej racji w naszym kościele od godz. 13 do 17 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 
Ogłoszenia duszpasterskie dnia 7 maja 2023 Drukuj Email
Jutro uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

W sobotę, 13 maja uroczystość NMP Łaskawej -Patronki Warszawy.
Podczas Mszy św. o godz.10 tutejsza wspólnota będzie świętowała Srebrny Jubileusz ślubów zakonnych jednej z sióstr. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę, 14 maja będzie można wesprzeć swoją ofiarą budujące się w Wołominie stacjonarne Hospicjum dla dzieci, hospicjum prenatalne oraz hospicjum dziennego pobytu.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po Mszy św. o godz. 17.
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 12 z 20

Z archiwum

slajd02.jpg
Stałe Msze św. w kościele Wizytek
w niedzielę
  • 7:30, 9, 10, 11, 12, 17
w dni powszednie
  • 7:30, 8:30, 17

Szukaj

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 
Odsłon : 702517